graywolf's lair

Inhuman being's diary…

Ідеальна Україна

| 10 Comments

На Літфорумі є така людина, мізками якої я просто не перестаю захоплюватись. Фактично в усіх темах, які мене цікавлять він є рупором моїх власни думок (розбіжностей зазвичай дуже і дуже мало), а також носієм багатьох ідей, що мені самому на думку не спадали, але які мені дуже і дуже до смаку. Одна з останніх речей, де мені хотілось підписатись практично під кожним словом – це його відповідь в темі про кроки до ідеальної України. Хоч я і не люблю писати про політику, оскільки вважаю її занадто брудною справою (просто не бачив ще жодної людини, яка була б до неї прямо причетна і яка б залишилась нормальною людиною), все ж дозволю собі тут процитувати витримку звідти:

Возможно стоило бы предпринять такие шаги:
-Выборное право должно быть не всеобщим как сейчас, чтобы получить возможность голосовать в президентских и парламентских выборах, избиратель должен сдать экзамены по украинскому языку и истории.
-Реформа судебной системы, избрание судьи на срок не более 5-и лет, суд присяжных
-Мажоритарная система выборов с возможностью отзыва избирателями депутатских полномочий, если депутат не выполняет своей предвыборной программы. (єдине сумнівне місце, прим. graywolf)
-Уголовная ответственность или лишение гражданства для лиц призывающих к лишению Украины суверенитета, объединению в СССР, публично отрицающих голодомор и преступления коммунистического режима
-Запрещение коммунистической партии как носителя экстремистской идеологии.
-Люстрация – лица состоявшие в коммунистической партии или имеющие судимости (пусть даже “снятые”) не должны допускатья на государственные управленческие должности.
-Ужесточение административной ответсвенности – например введение штрафа за каждый выброшенный на улице мимо урны окурок или бутылку. (+100, прим. graywolf)
-Общественный контроль над органами правопорядка.
-Снятие маратория на смертную казнь
-Введение смертной казни за коррупционные преступления, разбой, продажу наркотиков
-Изменение налогового кодекса с выплатой налогов пропорционально доходам, а не 15% для всех как сейчас
-Уголовная ответсвенность за неуплату налогов

10 Comments

 1. люстрація – то, звісно, добре, а от зі смертна казнь – то вже занадто… люди ж недарма від неї відмовились – мабуть, довічне ув”язнення гірше (в принципі, страта – інколи це як подарунок злочинцю).

  і що, правда, не існує кримінальної відповідальності за несплату податків? не можу в це повірити – мабуть, таки є…

  а взагалі кроків повинно бути не більше 5-ти (а ще краще – 1). коли кроків багато – це ознака, що у людини немає чіткого загального бачення 😉

  уявляєш собі 1 крок?

 2. Злочинцю може і гірше, але гірше і державі, а відповідно і людям, які в ній живуть – їм доводиться утримувати його. Крім того, вони досить часто попадають під амністію, а злочинці здебільшого невиправні… Сподіватись на те, що людина виправиться після наших тюрем, ІМХО, занадто наївно і небезпечно.

  Щодо кількості кроків – не згоден. Багато кроків – це якраз ознака того, що людина в деталях бачить шлях. Чим глобальніший крок – тим він менш конкретний і має потенційно багато інтерпретацій.

 3. якщо ти не бачиш один крок в умі – значить нема розуміння ситуації, нема єдиного бачення, а значить все розфокусовано, а значить ти не знаєш чітко, чого власне хочеш…

  напр. ОДИН КРОК – це ЄС. і все, більше нічого не потрібно. якщо по-справжньому ти цей крок робиш – все інше витікає автоматично. система оборони – НАТО, система законів – європейська, ну, коротше кажучи – все далі по тексту і на мазі. тобто лишається реалізація, але це вже не “кроки”, а так, приємна щоденна робота…

  а коли люди не бачать цього КРОКА (його необхідності і т.д.), то по барабану, скільки б “кроків” вони собі не вигадували, ЄДИНОГО осяжного рез-ту це не принесе.

 4. ІМХО, маячня 🙂 Я не є великим апологетом ЄС, НАТО, тощо… Я не проти їх, адже вони кращі за більшість альтернативних варіантів, але не вважаю ці цілі самодостатніми і тими, що зроблять Україну такою, якою вона могла б бути ідучи власним шляхом. Крім того, ЄС – це всього-навсього планка, до якої комусь хочеться дострибнути, а описані конкретні кроки можуть бути і здоровим стрибком високо за цю планку. Та і взагалі, коли просто кажеш, що крок – ЄС, то це одразу шаблонізує лінію поведінки, а я великий супротивник шаблонності.

 5. зрозумій – я теж не великий прихильник ЄС (у мене інший склад мислення і цінності взагалі); але я вважаю що це найбільш прийнятний варіант для країни… єдиний консенсус, на який схоже тут усі погоджуються (адже бандюковичі теж не проти, розумієш…)

  другий можливий варіант розвитку – Росіє-орієнтований представляється більш вибухонебезпечним.

  інших варіантів нема. ніякого “українського шляху” не існує в природі. він виникне тільки коли ти зрушиш одним з вишезазначених шляхів.

  усі шляхи кимось протоптані – подумай про це… від того, що хтось користається дорогою не значить, що він втрачає свою самобутність. дорогами користаються, і навіть їх не помічають! а от ступор перед рухом взагалі і не бажання рухатися, прикрите демагогією про необхідність спочатку створити “власну дорогу” при відсутності бездоріжжя (наявності готових шляхів (і добре асфальтованих притому…)) – це якийсь внутрішній психологічний бар”єр і небажання йти нікуди взагалі! так таких як ти політики і дурять…

 6. навздогін

  взагалі ці ваші вічні “кроки” – мертвому припарки… 😆

  це схоже на програмера, якому ринок диктує необхідність переводу його проги на іншу ОС – а йому так не хочеться… “код переписувати, такі ломи”; він з ноги на ногу мнеться… а може, зробимо якісь “кроки”, може, спробуємо скомпілити під цю ОС,.. може, придумаємо якийсь емулятор (wine(?)), воно і так працювати буде… і т.д.

  чувак просто не бачить, що всі його дії і “кроки” так і лишаються на старій платформі

  а треба міняти весь код, навіть бібліотеки – для цього щонайменше треба бачити цільову ОС і її можливості! а плюс – в тому, що через цей процес програмер напише більш “крос-платформений” код, який в майбутньому легко буде перенести на іншу платформу, якщо знадобиться… от в цьому полягає самобутність, а не в тому, щоб кожен раз разом з своєю прогою вигадувати свою ОС

 7. Кожну стежку колись хтось вперше протоптує і жодної з ОС не створювалась сама по собі. Власний шлях – то не стільки видумка власної нової ОС, скільки створення власного дистрибутиву Лінукс, або навіть Linux From Scratch, куди попадає все, що тобі потрібно і нічого зайвого, при цьому кожна з компонент працює оптимально на твоїй машині і ти хоча б в загальних рисах знаєш навіщо кожна з них, а не ставиш “щоб було”, бо у Петра теж таке є.

  Зрештою, я зрозумів твою позицію і я тебе навряд переконаю, а ти навряд переконаєш мене 😉

 8. “Кожну стежку колись хтось вперше протоптує і жодної з ОС не створювалась сама по собі”

  аргумент для… гм… промовчу…

  зачасту (як от зараз) рухатися треба ВЖЕ, щоб створити нову ОС тобі треба вже якоюсь ОС користуватись, у нас нема часу вигадувати свої правила гри і нав”язувати їх іншим, тому що ми вже живемо в полі дій інших правил.

  а от створення свого дистрибутіву – це якраз те, про що я кажу; але у нас же вся проблема в тому, що люди навіть не розуміють необхідності цього кроку – зміни ОС! або маскують своє небажання рухатися тим, що, мовляв, треба вигадати свою, нову ОС! але це класична курка і яйце – щоб вигадати нову ос, треба вже працювати в якійсь ОС… а та, що у нас зараз – не підходить для таких цілей…

  коротше, потрібно перспективне бачення – ти або бачиш перспективу як дещо єдине (і всі пов”язані проблеми як один комплекс), а значить при всії своїх діях тримаєш в умі один крок; або ще знаходишся в тумані певних ілюзій – і тоді кроків багато, вони всі такі різні, виникає навіть якийсь рух… але все це топтання на місці.

 9. до речі, ти що, не користуєшся Akismet? бо цей твій антиспам код… – мені його важко розпізнати, постійно помиляюсь 🙁 акісмет же з усім справляється, здається, ніхто поки що не жалівся?

 10. Для Linux From Scratch потрібен лише базис у вигляді ядра, засобів роботи з мережею та компілера 🙂

  А плагін сьогодні поставлю… Я якось не звертав уваги раніше.

Залишити відповідь

Required fields are marked *.