graywolf's lair

Inhuman being's diary…

Яху vs Майкрософт. Нова надія…

| 19 Comments

Microsoft vs Yahoo and Google Чесно кажучи, ще місяць тому я був ні в зуб ногою хто такий Джеррі Янг, а зараз це людина, якою я захоплююся 🙄 Ну, погодьтесь, що гнути свою палку та не віддавти своє дітьо на поталу Microsoft наперекір найбільшим акціонерам – це треба мати неабиякий характер та впертість. Сьогодні ж в новинах прочитав про свиню, яку він підсунув Майкрософтам, а якщо врахувати останні коментарі Біллі Гейтса відносно того, що саме інженери Яху коштують тих грошей, які Майкрософт готова заплатити, то взагалі виходить вельми і вельми комічна ситуація. Цікаво, що буде далі… Просто аргентинський серіал вже якийсь виходить :mrgreen:

Чесно кажучи, шкода, що Яху зараз переживає не найкращі часи… Було б класно, якби на інтернет-ринку воювали компанії, які на цьому розуміються (Гугл проти Яху та ще купа маленьких та не дуже), а не ведуть себе як слон в посудній лавці (Майкрософт). Ні, у останніх є речі, які мені навіть подобаються, але… то ж крапля в морі.

19 Comments

 1. тобто ти вважаєш, що якщо компанію хочуть купити за грубі гроші – вона переживає не найкращі часи?.. 😯

  а щодо диференціації ринку – типу, в інтернеті тільки інтернет-компанії, у софті – тільки софтверні, а найк має тільки взуття продавати (а от духи чи баскетбольних зірок – ні в якому разі!) – то гроші все урівнюють… на то вони і гроші – еквівалент цінності речей; це ж не бартер і не натуральний обмін – “міняю корову тільки на корову”; тому майкрософт має всі права, і злиття та поглинання (а також розділ) – нормальна бізнес-практика і не означає “ненайкращих часів”… ненайкращі часи – це коли банкрутство 😛

 2. P.S. І ці розбіжності помічаю не лише я 🙂

  Yahoo sure seems to be highlighting the cultural differences. Yahoo champions Haddoop and open source. Microsoft will never go that route. Yahoo is Valley. Microsoft is Seattle. Microsoft wants to acquire Yahoo. Yahoo doesn’t. I could go on, but you get the idea.

  http://news.zdnet.com/2422-13568_22-188797.html

 3. я дотримуюсь тієї думки, що масова “нелюбов” до майкрософт – психологічно проста заздрість до успіху (це те саме, що і ревнощі у сексуальному плані (тобто психологічний ситуація “конкуренція із батьком”)). це стосується, до речі, “народної” нелюбові до всіх монополій, чи всього великого, місце чого люди хотіли б зайняти самі.

  об”єктивно нічого такого особливо “поганого” в майкрософті нема – є звісно недоліки, але вони підсилені їхніми масштабами і примножені вищезазначеною психологічною упередженістю; саме тому і сприймаються так болісно, як якісь кричущі недоробки…

  а щодо “красивості з точки зору покупця/споживача” – то я знаю ці красивість… у нас повно маків – і це якраз їхня парафія: “у нас все так стильно і гарно… бла-бла-бла”. так от, щоб ти знав – недоробок у них ще більше (просто нема психологічного ефекту і ніхто про них не кричить на кожному куті). а їхня “красивість” означає одне – БІЛЬШУ ЦІНУ. і все. зрозумій – більше нічого нема; ця “красивість” маків – чистий пшик, функціонально вони нічим не краще за ту ж вінду; але дорожче значно. тобто простіше кажуть – вас розводять на зовнішньому вигляді; і домінування майкрософту на ринку тільки доводить, що покупець з цим давно розібрався.

  тому з “красивостями” треба бути дуже обережним – справжня красота в поєданні з функціональністю, а красива порожня оболонка – тільки гірше. леопард красивий – але що там нового? time machine? (“купіть собі додатковий вінт і ми зробимо вам бекап?”) чи вилітання файндера на кожному джіпегу? а server 2008 не красивий – зате це самий просунутий технологічний продукт (віртуалізація і т.д.)

 4. тільки не подумай, що я якийсь фанатичний прибічник майкрософту – просто треба дивитись на речі “об”єктивніше” 🙂

 5. Під красивістю я мав на увазі толерантність… З Маками не працював, тому не можу судити. Зате мав нагоду попрацювати з BeOS (тепер Haiku). Ще сім років тому це була ОС майбутнього, деякі інновації якої не реалізовані в тій само Вісті і досі. Вона була банально швидкою (руйнувала міф про тормознутсть ОС на мікроядрі) та до чортиків надійною, а відповідно була раєм для користувача, бо він її просто не помічав, а це найліпше, що може дати ОС користувачу. Якби BeOS була веб-стартапом, то у неї було б світле майбутнє, але на ринку софту діяли правила, створені іншою компанією. Я вже не кажу, що в кінці воьмидесятих – початок дев’яностих, в часи розквіту тотальної комерціалізації ПЗ та закриття кодів (звісно, не MS тут єдина причина, але саме вони лоббіювали відповідні закони) ІТ розвивалося дуже повільно із-за відсутності конкуренції та необхідності постійно винаходити велосипед…

  P.S. Я стараюсь судити об’єктивно. Мені подобається Майкрософтівська студія і ще пара продуктів, але… У Майкрософт недолік один – монополія, або точніше те, що з цього витікає: коли є монополія – нема технічного розвитку та процвітає зверхнє ставлення до споживача (про їх супорт вже легенди ходять як про інддуських програмістів). Це факт. Весь інший негатив – лише наслідки…

 6. я якраз вважаю, що сама нелюбов до монополії психологізована річ. що такого особливо поганого в монополії? усі знають переваги централізації, і монополія – це одне з втілень централізації.

  є і недоліки централізації – головний: погана опірність до кризових ситуацій; інакше кажучи – централізовані системи – для атаки, децентралізовані – для захисту; – але сама по собі монополія не гірша за конкуренцію. це її протилежність, так, і має свої 50% негативу, але конкуренція має свої 50% – тільки люди психологічно схильні демонізувати саме монополію (а не конкуренцію, поміть); якщо прикинути вони наділяють монополію 90% негативу, а конкуренцію – тільки 10% (тоді як реально це два природних стани речей, 50%-50% (якщо я не занадто туманно висловлююсь 😉 …))

  а причина в тому, що у стані конкуренції знаходиться більшість людей (90% борються за місце під сонцем), тобто більшість бажає посісти місце монополії (“місце під сонцем”) – саме тому вони з нею і борються (в тому і полягає їхня конкуренція); тому у монополії бачать “зло” (це просто один із способів боротьби із нею) – але в самій по собі в ній зла не більше ніж в її протилежності – конкуренції.

  і природа речей завжди незмінна – завжди є якась монополія, і завжди є конкуренція, яка здебільшого і полягає в тому, щоб боротися з цією монополією. і якщо звалять майкрософт, свято місце пусто не буває – його місце посяде щось інше (хоч і гугл), і ти побачиш, як поступово ставлення до нього перетвориться на різко негативне аж до несприйняття. (і коли звалять його – буде інший… і так до нескінченності (бо саме цей процес і є природа речей)).

 7. Нехай так. Але всі імперії розвалюються. І мені особисто ця мені вже набридла. Хочу погнати на Гугл 😆

  Так, не може бути, щоб конкуренція не мала недоліки, але конкуренція має одну перевагу, яку я вважаю найбільш цінною з усих: корнкуренція породжує інтенсивний розвиток (згаджаємо монополію Інтел на чіпи до виходу AMD K7, коли чіпи розвивались екстенсивно – просто гнали частоту і ціну, а не інтенсивно як зараз – кеш, багатоядерність, тощо), а монополія – ні. Те, що живе і не розвивається – зомбі, я ж волію жити серед живих 😎

 8. але ж не забувай, що на впорядкування і централізація – сама природа розумової діяльності взагалі; система і системний підхід (якби це нудно не здавалося) лежить в основі усіх інтелектуальних речей; розуму просто треба “монопольно” дивитись на речі, щоб щось почати розуміти…

  але ясна річ, боротьба за існування, конкуренція теж має місце і призводить до скачкоподібних зрушень.

  я просто кажу що це 50-50, і нема в монополії 90% зла, як всі ви намагаєтесь це подати (не помічаючи власної зацікавленості, тобто задіяності в конкуренцію (от ти де працюєш, до речі?.. 😉 ))

 9. Так, вважаю 🙂 Справа в тому, що Майкрософт на цьому ринку – практично ніхто (популярність MSN, боюсь, зумовлена виключно тим, що це дефолтна стартова сторінка IE), а Яху при тому, щоо її справи стабільно йдуть на спад останній пару років – досі друга (дається взнаки потенціал).

  І я не казав, щодо диференціації ринку. Оно той же Гугл лізе на мобільний ринок, але я ні за, ні проти – поки нічого поганого я в тому не бачу, але і фанатичною відданістю їм не страждаю – мені просто подобаються їх сервіси і я їх використовую. Ситуація з Майкрософт інша. Мені багато чого в їх продуктах не подобається, але за певних причин я не можу використвувати альтернативи (хоча тут ситуація трохи виправляється, але дуже вже повільно). Вони не вміють вести бізнес красиво з точки зору покупця/споживача їх продуктів. Іншими словами вони вже сильно вже зажралися. І якщо по частині софту ми вже до цього звикли (тобто до відсутності адекватних альтернатив), то інтернет ще подібним відношенням майже не страждає.

 10. тобто "вичитаючи" психологічну складову (або хоча б усвідомлюючи її існування)

 11. Ну, не в Майкрософт, звісно 🙂

  Просто мені більше подобаються відкриття стрибками, аніж планомірні (це особисте, мабуть). І не бачу поганого у власній зацікавленості. Як там казалось в “Дощі”: “If the searcher reaches his objective it becomes a mere object”. Тому переслідування мені більше подобається, аніж спроби втриматись на верхівці.

 12. а як би змінилася твоя пісня, якби ти працював в майкрософті… (хе-хе-хе) скільки разів я таке бачив… спочатку змінився б самий тон розмови на такі теми, потім (після пари зарплат зазвичай) ти би помітив “що не все так і погано”, потім з”явилось би якесь appreciation, а там дивись через пару років ти б з піною рота захищав їх: “та ми ж стараємось”, “ми робимо все від нас залежне” і т.д… так воно завжди – все залежить від того по який ти бік.

  у власній зацікавленості нічого поганого і нема – погано, коли її не помічаєш і вважаєш, що все так об”єктивно і є (коли воно не так). і невдоволення від майкрософт на 50% щонайменше базується на такому “непомічанні власної зацікавленості” (і як люди цього не помічають?.. 😕 скільки ж можна повторювати одну і ту саму волинку “майкрософт поганий, поганий, поганий” перш ніж помітиш, що може, справа тут не в майкрософті зовсім?)

 13. Хе-хе. Всі як завжди лишились при своїй думці 🙂

 14. взагалі-то “лишатися при своїй думці” – це досить погана штука… діалог не полягає в тому, щоб сторони лишались при своїй думці (це дуже плебейська позиція (але цього так просто не поясниш…)). “лишатися при своїй думці”, а ще “на вкус і цвет товарища нет” – класичний приклад абсолютно невірних поговорок (і взагалі приклад загальної ахінічності “народної мудрості” (яку можна ліпити куди завгодно, сприяє загальній бездумності));

  тому що якщо подумати, все якраз навпаки, і діалог постійно призводить до взаємної зміни сторонами “своєї думки”, і ця гнучкість якраз і є благом 😎 (обстоювати свою думку, звичайно, здорово – але це аж ніяк не означає “лишатися при своїй думці”)

 15. Я це розумію. Просто я розумію і твої докази, але мені складно пояснити словами свою позицію. Ти кажеш, що “невдоволення від майкрософт на 50% щонайменше базується на такому “непомічанні власної зацікавленості””. Але, ІМХО, невдоволення якраз базується на тому, що Майкрософт вступає в конфлікт з власною зацікавленістю. Інакше і бути не можу. І це природньо, бо не може виникти невдоволення на рівному місці (звісно має місце і випадок, коли думка більшості придушує власну). Хтось невдоволений Майкрософтом, бо це їх прямий конкурент по бізнесу, хтось – тим, що їм доводиться слідувати стандартам, які їм не подобаютсья, хтось – тим, що Майкрософтівський софт не відповідає їх вимогам і т.д. і т.п. У всіх свої суб’єктивні причини. Наприклад, якби Майкрософт була не великою конторою, а купою маленьких, то ця нелюбов була б не так помітна, оскільки розпорошувалася б на купу значно менших “векторів нелюбові”. Тобто 100 людей ненавидять одну контору, 200 – ще іншу, а у випадку з Майкрософт – всі 300 ненавидять одну з об’єктивних причин і ще 100 за компанію з тими 30-ма 🙂 людська стадність теж дається взнаки, але, хоч тут ти зі мною скоріш за все не погодишся 🙂 , вона не робить погоди.

  Чорт, а у мене якась дивна манера ведення суперечок з подібних питань 🙂 Коли спілкуюсь із затятими лінуксоїдами – часто захищаю Майкрософт від необгрунтованих нападів, а з прибічниками – навпаки нападаю :)))

  А щодо “ахінічності “народної мудрості”” я з тобою згоден на 100% 😉

 16. грубо кажучи, про що я намагаюсь сказати: ти ж відчуваєш (“на нюх” просто), що коли мова заходить про майкрософт (особливо серед IT-людей), завжди відчувається якась глуха, підземна непоясненна в словах ненависть, глибоке несприйняття майкрософт як явища взагалі, якийсь підземних опір, який не поясниш простими всім відомими аргументами, типу “поганий софт”, “закритий код”, і т.д.

  щось подібне спостерігається, коли люди говорять про політиків при владі – вони їх підземно ненавидять, і зачасту не можуть пояснити в словах, за що власне? (а коли такі слова знаходять – починають роздувати такі другорядні зазвичай “причини” до неможливості).

  і оцей “сморід” виникає через грубо кажучи заздрість. люди заздрять політикам і хочуть посісти і собі їхнє місце, але не зізнаються собі у цьому, тому шукають другорядних “причин” і пояснень своїй “просто нелюбові”. так от – по-моєму з майкрософтом те саме. вони як політики при владі у IT-світі. і всі їх ненавидять не просто через якісь об”єктивні причини (які завжди є), але ще і “просто так”, “щоб, гади, не вилазили”…

  невже, коли мова заходить про майкрософт, ти ніколи не відчував такого “сморіду”, непоясненного неприязного відношення, просто по дефолту – “не люблю і все”? от про це і мова – так само підспудно люди не люблять все, що має владу (тому що заздрять), і це головна причина “поганої ментальності” майрософта (а не якісь їхні помилки у коді і т.д.).

  (до речі, коли люди хвалять майкрософт, я теж наїжджаю на нього по страшній силі 😆 )

 17. Віста просто невдалий продукт (або просто XP занадто вдалий 😉 ); от server-2008 – це справді річ (хоч я ще собі не ставив, але буду, бо багато хороших відгуків)… а він на “движку” вісти – просто все зализано + багато інновацій

 18. Можливо і є щось таке. Але поки не можу судити наскільки масове це явище. У мене оно кумедний приклад був. Я в школі був затятим лінуксоїдом і от не любив Майкрософт скоріше тому що це було таким собі протестом. Стосовно Майкрософту було тоді багато суперечок з парою моїх однкласників. Потім я, звісно, цим вже перехворів і став дивитись на речі більш об'єктивно. А з одним з тодішніх однокласників я і зараз знімаю квартиру… Так от він нещодавно ноута купив з передвстановленою Вістою. Зміг пропрацювати з нею тиждень, довго матюкався, а потім зніс к чортам і поставив XP 🙂 І зараз йому кажеш "Віста" і він видає купу багатоповерхових матів 🙂 Його запідозрити в необгрунтованій нелюбові до софтверного гіганта не можна – він працює .NET програмістом і фанатично відданий їх программерським продуктам 😉 Але лише ним…

Залишити відповідь

Required fields are marked *.