graywolf's lair

Inhuman being's diary…

Мобілізуємо блог

| 7 Comments

Мобільний сайт під управлянням MoFuse. Попередній перегляд сторінки на емуляторі.Ні, не в армію ми його будемо мобілізувати, а всього-на-всього зробимо придатним для відображення на маленьких екранах мобільних телефонів за допомогою одного цікавого стартапу під назвою MoFuse. Про потужність і надійність сервісу говорить той факт, що його використовують такі не останні в Інтернеті сайти як ReadWriteWeb, ReadBurner, Mashable та багато інших. Завдяки ньому можна зробити гарну мобільну версію вашого блогу всього за кілька хвилин, що я зараз і постараюсь більш-менш детально описати. Тож запускайте секундомір і починемо.

Реєстрація

Звісно, без неї нікуди. Зробити це можна прямо з головної сторінки сайту. І я б не згадав про неї, якби не одне але: звертайте увагу на коректне заповнення поля Login (ним виступає e-mail адреса)! Справа в тому, що MoFuse не перевіряє її і тому там випадково можна ввести неправильну інформацію, що я вже і встиг зробити вранці, а потім ввечері довго не міг зайти — довелося порпатися в кеші Опери та шукати щось таке, що могло б наштовхнути на правильну адресу. Благо, таки знайшов — виявилось, що я пропустив літеру “L” при написанні домену gmail.com 🙂 Так що будьте уважними.

Запускаємо мобільний сайт

Увійшовши до MoFuse в панелі керування вибираємо “Launch a mobile site”. Там вам необхідно буде заповнити декілька полів типу назви сайту, вибрати його майбутню адресу (у вигляді <ваша назва>.mofuse.mobi), а також вказати RSS-джерело для наповнення сайту. Їх може бути декілька, при створенні вказується основне, а можна взагалі пропустити цей пункт поставивши відповідну галочку — це якщо ви збираєтесь зробити статичний сайт, або плануєте додати джерела пізніше. Але так як ми домовились мобілізовувати блог, то RSS нам прописати просто необхідно. Власники standalone-блогів, думаю, знають адреси своїх RSS-стрічок. Користувачі LiveJournal мають прописати туди щось типу: “http://<нікнейм>.livejournal.com/data/rss“, а користувачі Blogger відповідно: “http://<нікнейм>.blogspot.com/feeds/posts/default“.

Професійним блоггерам варто звернути увагу на галочку “You’ve read and agree to our Revenue Sharing Policy”. Мова тут йде про те, що у сайту є фіча монетизації мобільного сайту шляхом додавання туди реклами Google AdSence або AdMob, але прибуток від реклами ділитиметься між вами та MoFuse 50/50.

Ну і все. Натискаєте “Launch Your Mobile Site” і вуа-ля: ви маєте свій блог в мобільному Інтернеті, доступним за адресою, яку вказали в полі “Site ID (URL)”. Якщо ви перейдете по тій лінці в звичайному браузері, то побачите емулятор вікна звичайного мобільного телефону, або Apple iPhone, в якому можна оцінити як виглядатиме ваш сайт на мобільному телефоні.

Прикрашання та контент

Але залишати сайт в такому вигляді нецікаво, адже MoFuse має ще багато цікавих можливостей гнучкого налаштування. Наприклад, власники свого доменного імені можуть зробити мобільний сайт його піддоменом (є неформальна практика робити мобільний домен у вигляді m.<назва основгого сайту>, тобто щось типу m.graywolf.org.ua). Також можна налаштувати кольорову гаму сайту та завантажити власний логотип.

Далі можна додати якийсь текст на стартовій сторінці сайту, додати нові джерела для RSS, статичні сторінки, зовнішні посилання та віджет для коментарів, але з цим ви вже можете поекспериментувати самостійно 😉

Щодо професійних речей, то як я вже згадував раніше, в MoFuse є вбудована можливість монетизації мобільних сайтів. Плюс до того є простенька статистика відвідувань принаймні із referer’ами (вказанням місць, звідки прийшли на ваш сайт).

Інтеграція та просування

Але і це ще не все. Погодьтесь, потенційним користувачам не зручно пам’ятати адреси вашого і мобільного блогу, і повноформатного. Для того, щоб уникнути цього можна скористатись пунктом “Automatic redirect”. Там знаходиться шматок PHP-коду, який потрібно вставити в код вашого сайту і який здійснюватиме перенаправлення на мобільну версію, якщо ви заходитимете з мобільного телефону. На жаль цією фічею зможуть скористатись лише власники standalone-блогів. Наприклад, користувачі WordPress можуть вставити цей код на початку файлу теми, що відповідає за заголовок. Тим же хто користується блогхостингами типу Blogger та LiveJournal можна скористатись пунктами “Mobi Badge” та “QR Code”. В першому ви можете вибрати симпатичну картинку з посиланням на ваш мобільний блог та вставити її код потім в профілі чи ще де. Другий генерує картинку з QR-кодом для швидкого зчитування лінки в мобільним телефоном (якщо ви досі не знаєте, що таке QR-коди, то гарний лікбез є тут).

Післямова

Ну от і все. Просто, правда ж? Насправді зараз здається, що нікому зараз мобільні сайти не потрібні, але, ІМХО, варто призвичаїтись до світових тенденцій якомога раніше. В багатьох передових країнах мобільний Інтернет майже не поступається по популярності, а в деяких (наприклад, в Японії) навіть перевищує “стаціонарний”. Та й на Заході з появою iPhone‘ів та в очікуванні виходу пристроїв з Google Android на борту, йде справжній бум мобільного Інтернету і, впевнений, що не так вже багато часу займе поки ці хвилі дійдуть і до нас.

7 Comments

 1. …нікому зараз мобільні сайти не потрібні…

  ні, це ти трохи цю разу не так розумієш! вогни дійсно не потрібні – але не тому, що вони майбутнє, а тому, що вони вже минуле (wap і іже з ним…)

  і мова не йде про те, що не потрібно юзати інтернет з мобільних (якраз навпаки, і тут ти вірно згадав Японію…) – просто не треба мати окремої мобільної версії сайту.

  та і кому хочеться обслуговувати зайву версію свого сайту? о__О просто треба писати стандартний код, а телефони (браузери в телефонах) повинні його правильно інтерпретувати.

  (твій блог і так прекрасно читається оперою-міні з телефону) (навіщо зайві рухи?..)

 2. В повноцінних версіях багато чого значить дизайн, а на маленьких дисплеях воно виглядає м’яко кажучи не дуже (навіть в мобільній Опері). Плюс до того в повній версії багато надлишкової інформації, яку зазвичай роміщують в сайдбарах, але на великому моніторі воно виглядає природньо, а на малому – ні.

  Підтримка мобільного в описуваному прикладі взагалі не займає зайвого часу, а зробити версію, яка виглядала б однаково гарно і там і там, ІМХО, не така вже і тривіальна зараз задача. Тому в результаті мобільний блог у вигляді який представляє MoFuse мені подобається на телефоні більше ніж повна версія в Opera Mini ну а, відповідно, для перегляду на нормальному моніторі я б все-таки обрав поточну повну версію.

 3. tyu, mat’ yogo tak! – vovche, shcho v tebe iz saitom?? sami kryakozyabry lizut’!! (tse shchos’ z openid, shozhe…)

  a hotiv ya skazaty, shcho pidhid gnylyi po-lyubomu – rozdilyaty internet na mobilnyi ta zvychainyi. tak buty ne povynno. (i tak ne bude)

 4. пардон, абракадабра… (не знаю, як так вийшло, це через openid – зараз пробую без нього)

  я хотів сказати, що все це гнилий підхід сам по собі – робити окремий інтернет для мобільних пристроїв і так (окремі сайти для мобілок і звичайні). це ж абсурд. і зайвий урл додаткова того ознака.

  такі речі мають вирішуватися ДО, на етапі кодування сайту. має бути стандарт, який дозволяє, щоб один код відображався на мобілках адаптовано до них. і вже зараз такий стандарт в загальних рисах є.

  а ще можна вибрати в опері small screen і подивитись, як твій html рендериться в мобільних пристроях…

 5. Це лише розділення відображення сайту. Коли буде дійсно стандарт – тоді по це можна буде говорити. Зараз зробити сайт, який відображатиметься на різних пристроях з урахуванням його специфіки – це суттєвий шматок робити.

  Я через Small Screen опери і диився. Третина сайту для мобільних пристроїв взагалі зайва. Сам корисний текст, в принципі нормально відображається, хоча і там насправді буде зайва витрата ресурсів, бо ті ж самі картинки будуть завантажуватись в тому ж розмірі, що і для десктопу, а не оптимізовані, ну і так далі…

  P.S. Оновив плагін для openid. Спробуй ще раз.

 6. …картинки будуть завантажуватись в тому ж розмірі, що і для десктопу, а не оптимізовані…

  та ти що? як це “не оптимізовані”? невже ти не бачив оперу-міні? у них же якраз ідея, що після твого запиту всі фотки з запитаного урл грузяться їм на спец. сервер, де оптимізуються під твій пристрій…

  та і сам сайт там можна дивитись як у звичайному вигляді, так і оптимізованим під мобілку (тобто 2 режими перегляду (і обидва незатратні, до речі))

 7. Не знав. Гаразд, тоді питання щодо картинок знімається 🙄

Залишити відповідь

Required fields are marked *.