graywolf's lair

Inhuman being's diary…

latitude2brightkite

| 5 Comments

Останнім писком моди в сучасному інтернеті є всякі фішечки пов’язані з GeoLocation, тобто вашим місцерозташуванням на Земній кулі. Щоправда оскільки більшість сервісів пов’язаних з цією фічею базувались на Google Maps ми стояли дещо осторонь технологічного прогресу, бо не мали нормальної мапи українських міст. Але так не могло тривати вічно і ось декілька тижнів тому в Гугл Мапс з’явилась нормальна мапа України з деталями обласних центрів (не ідеальна, звісно, але яка є). Але повернемося до гео-сервісів. Одним з найцікавіших, на мій погляд, був Brightkite. Брайткайт – це такий собі Твіттер, але по-першу, з можливістю постити картинки, а по-друге – з прив’язкою до вашого розташування. Особливість його в тому, що ви можете фільтрувати повідомлення по радіусу відносно вашого положення, що в країнах де це розвинуто вельми прикольно. Але мені в Брайткайті не подобалась одна річ: треба було постійно оновлювати своє розташування вручну набираючи свою адресу, або (коли підтрики адрес в мапах не було) копіпастячи з Google Maps широту та довготу, що взагалі нівелювало задоволення від користування сервісом. Для сучасних телефонів з GPS типу iPhone та Andriod’ів вже є нативні додатки, які дозволяють постити місцерозташування в Брайткайт автоматично. Але у мене є лише старенький телефон з Windows Mobile 5 for Smartphones на борту. Щоправда одразу після релізу я на нього поставив Google Latitude – це такий собі виключно мобільний (принаймні для України) і значно примітивніший аналог Brightkite, але прикол його в тому, що навіть за відсутності GPS він визначав місце по сотам GSM-мережі, що хоч і дає похибку десь в 1-3 км залежно від соти, але все ж вельми непогано. Коротше кажучи, навідала мене думка склеїти їх якось і ось результат:

latitude2brightkite – це сервіс, на якому можна підконектитись до ваших аккаунтів на Brightkite (через OAuth, що цілком безпечно, бо не вимагає від вас зберігати паролі на сайті) та Google Latitude (тут треба буде вручну скопіпастити ваш Латітьюдівський ідентифікатор, бо, на жаль, поки що в мене не вийшло автоматизувати його отримання). Ну і далі сервіс використовуючи ці дані періодично отримує гео-інформацію з Латітьюд і постить її у Брайткайт. От і все. Там є ще пара дрібних багів, але я їх на цьому тижні пофікшу.

До речі, з OAuth я промучився добряче. Мануали які я знайшов – всі з купою води і ніфіга не зрозуміло, тому довелося дізнаватись подробиці того як працює ця кухня просто взявши робочий приклад для Google App Engine і дивлячись що і як там зроблено. Так що я може навіть переборю лінощі і трохи згодом напишу свій стислий мануал.

5 Comments

 1. для мене ціль сервісу Brightkite так і залишається загадкою. я б ще зрозумів, якщо людина багато подорожує – це було б цікаво для її друзів, але якщо більшість часу жити в одному місці, який сенс?

  • Якби це не мало сенсу, то Твіттер би не ввів вчора аналогічну фічу: http://watcher.com.ua/?p=1621

   Саму цю фічу можна використовувати по-різному. От мені, наприклад, подобається ідея, коли ти, наприклад, сидиш десь в центрі міста, а за декілька кварталів поруч проходить якесь свято, або що. І хтось в Брайткайті твітить про це і на додачу публікує картинки, а ти вирішуєш, що може і самому варто завітати. Або сидиш в парку Шевченка, а хтось пише, що десь там от дуже смачна страва і ти думаєш, що може і самому варто піти перекусити.

   Взагалі ця фіча така дуже абстрактна і навіть в певному сенсі містична. Це як ніби читати думки незнайомих тобі людей… Якщо абстрагуватись від ІТ-технології, яка це приносить, то можна уявити собі, що ти пересуваючись містом відчуваєш дух певної території, чим вона зараз живе.

 2. так, брайткайт круто, зовсім інший аспект, сірийвовк шарить…

 3. клас!
  а я спромыгся лише на концепт
  http://abook.org.ua/latitude.html

  • Ну, у мене задачка була взагалі простесенька 🙂 З одного АПІ видрати гео-дані, а через інший – запостити. Твій проект більше схоже на власний Брайткайт, тільки з геоданими гугла.

Залишити відповідь

Required fields are marked *.