graywolf's lair

Inhuman being's diary…

Atlas Shrugged: Part I (Movie)

| 2 Comments

І раз вже зайшла мова про кінематограф… Мну на днях ще продивився екранізацію першої частини “Атлант розправив плечі” Айн Ренд (про книжку я вже писав раніше) – благо вона вона вже з’явилася в торрентах ^_^ Але після перегляду я зрозумів чого у неї такий низький рейтинг на IMDB: його критикували як ті, кому книжка не сподобалась (що цілком зрозуміло – у соціалістично налаштованих вона викликає butthurt), так і у тих кому вона сподобалась. По очевидній причині: фільм вийшов ні про що. Тим, хто книжку не читав там взагалі нічого не буде зрозуміло. Навіть в самому банальному сюжеті, я вже не кажу про якісь там філософські ідеї, адже автори сценарію і не намагались хоч якось адаптувати і спробувати хоч якось втиснути в кіно основні тези висловлені у довгих (і дуже ідеалізованих) монологах типу промови Франциско про гроші, а натомість взяли фрагменти вибірково. При цьому гіперболізованість персонажів кидалася у очі ще більше і від того ще більше дратувала. Я тепер розумію, чому Ренд хотіла зняти саме серіал: з повнометражки толку – нуль. Просто набір штампів, що викликає відразу при перегляді.

Ось, мабуть, самий нормальний і більш-менш повний епізод з усього – не дивно що вони для затравки виклали його в інет. А тепер уявіть якого рівня тоді все інше. Інколи інді-фільми це такий відстій…

2 Comments

  1. Не думаю що й серіал би вдався. Що показувати під час різноманітних довжелезних промов? Лиця людей?

    • Промови треба скорочувати і адаптувати – це беззаперечно. Але і серіалі хоча б сюжет не виглядав би таким пожмаканим. Бо зараз це вийшла не оповідь, а просто "фрагменти з життя".

Залишити відповідь

Required fields are marked *.