graywolf's lair

Inhuman being's diary…

Музику – в хмари!

| 10 Comments

Amazon Cloud Drive
Під час одного обговорення хмаркових засобів збереження даних (типу Google Drive та Dropbox) випадково дізнався, що Amazon виявляється теж пропонує безкоштовний варіант 5GB “домашнього” диску під назвою Amazon Cloud Drive. Тобто це не промисловий S3, але кажуть, що технологія типу як схожа. Там є деяка специфіка роботи – він не робить клон файлів на вашому диску, а більше односторонній. Типу: “відправ мені цей каталог на ACD” і все, каталог на локальному диску можна видаляти. Спочатку мені здалося: якого дідька? Самий же ж кайф Дропбоксу і компанії – в синхронізації між різними девайсами. Незручно! Коли я почав копати далі, то виявив, що як і усіх інших конкурентів у них звісно ж є платні варіанти із більшим простором, але(!) з маленьким нюансом: починаючи з найдешевшого тарифу ($20/рік, тобто близько 160грн.) музика, що зберігається там не рахується як зайняти місце 🙄 Тобто по факту: музику можна зберігати в необмежених кількостях. Вирішив перевірити – запрацювало! Щоправда лише для mp3 🙁 Так що любителі ogg, flac (lossless в хмарі – це диво було б) та інших нестандартних форматів поки що йдуть лісом.

Amazon Cloud PlayerТож вже ввечері мій диск з музлом став пустішати карколомними темпами ^_^ Але приємності на цьому не закінчилися. Хоча тут вже є деякі правові нюанси 🙂 У Амазон є так званий Amazon Cloud Player, що дозволяє вам грати музику прямо з вашого хмарко-диску. Щоправда працює лише для США, але як виявилося це не велика проблема – достатньо один раз зайти на сайт за допомогою Tor з американським екзит-пойнтом (інструкція по налаштуванню Tor; для іншого сервісу, але ідея та сама). При цьому достатньо зробити це один раз – далі він вже не вимагає від вас американського IP для користування. Тобто виходить щось типу персонального Grooveshark. В принципі, останнім можна було б вільно користуватися (принаймні для відносно популярної музики) і не паритись з хмарками взагалі, якби я слухав музику виключно з компа. Але що робити, наприклад, з мобільними телефонами? Покриття 3G, швидкість та ціна навіть у наших дешевих (порівняно з Європою) операторів все ще не дуже підходять для онлайн прослуховування музики, тобто локальну колекцію так чи інакше доводиться зберігати і вона займає достобіса місця (яке ж, виявляється, можна звільнити закачавши все назад в Інтернет 😀 ). Виявилося, що є додаток Amazon Cloud Player для Android (та мабуть і для iPhone теж), який дозволяє як слухати музику з вашого інтернет-диску напряму, так і з легкістю закешувати необхідні альбоми чи треки перед виходом кудись на мобільний пристрій. Це, блін, просто рай якийсь! Щоправда знову ж таки додаток офіційно не доступний в Україні, тому довелося шукати .apk на файлопомийках.

Ось так приблизно виглядає плеєр в браузері:

Amazon Cloud Drive Sceenshot

Amazon Cloud Drive Sceenshot

А отак на мобільному телефоні:

Amazon Cloud Player Android Amazon Clod Drive for Android (Play)

Amazon Cloud Player for Android

10 Comments

 1. Я використовую Google Music.
  Там теж підтримується лише mp3 тому куплену в lossless або на дисках музику я конвертую в mp3 і заливаю до них (а оригінали зберігаю на зовнішньому вінті як бекап).
  Ліміт там 20к треків, я поки заповнив 10%. Ну і такі самі вимоги до ІР — потрібно 1 раз зайти з американської ІР адреси.
  У них теж є спеціальна програма для Android з можливістю прослуховування онлайн або з кешу але мій телефон її не підтримую.

  • У мене з Google Music свого часу не склалося (тоді я ще Тор не використовував, хоча не знаю чи він навіть допоміг би) і я якось з тих пір навіть забув про нього…

   • Мені не потрібно ніяких Tor чи проксі — в мене ІР-адреса і так американська 🙂
    Google Music я почав використовувати ще влітку минулого року, а Amazon Cloud Player якось не дуже прийшовся до душі.

    • Та тобі кльово 🙂 Мене взагалі напрягає, що в 21-му сторіччі Інтернет вже пов'язує все і вся, а тут досі такі атавізми як обмеження доступу по країні. Шкода, що самі звукозаписуючі компанії цього не розуміють.

     Мені за відсутністю вибору довелось полюбити Cloud Player 🙂

     • Та мені це теж дуже не подобається — яка їм в біса різниця, в якій країні я зараз знаходжусь і з якої країни хочу отримувати контент.
      Добре у мене сервер є в UK, який я інколи використовую як проксі (наприклад для Spotify коли він ще не був доступний в штатах).

 2. Цікаво, чи можна обійти обмеження на lossless використовуючи формат mp3HD.
  З вигляду це звичайний mp3 файл, лише в ньому крім власне mp3 контенту є ще lossless контент в ID3v2 теґах. Програвачі, що не підтримують mp3HD, будуть грати mp3 частину.
  Потрібно провести експеримент 🙂

  • Ага. У мене один друг вже питав чи можна так буде зберігати бекапи (типу формально mp3 з тегами, а по факту ще купа бінарних даних) 🙂

 3. Та у мене теж є такі підозри… Тим паче, що вони теоретично можуть банально оглядати підозріло великі файли.

 4. я користуюся grooveshark – там не тільки "відносно популярна", там є ВСЕ практично, лише деяких рарітетів не знайшов (але, я певен, вони є, просто юзери їх неправильно описали…)

  грувшарк – це зовсім інший підхід. раніше в мене був вінт з музичкою, все гарненько впорядковано, категорізовано… а потім (з появою grooveshark, spotify) я помітив, що, власне, я не так часто ним користуюсь. скільки б гігов там не було, це все-рівно 0,01% світової музики, якась кособока вибірка, зроблена з якихось невідомих міркувань :)) (і яка підримується радше "історично", ніж з практичних міркувань…)

  це як колекціонувати платівки в час, коли існує такий магазин, спільний архів, куди ти можеш завжди зайти і взяти потрібну платівку безкоштовно. (хоча я все-рівно розумію приємне власницьке відчуття, коли в тебе є своя копія – але в мене воно обмежується парою сотень гігабайтів, мабуть…)

  а слухати на телефоні – то все фігня, якість звуку все-рівно убога, це не можна рахувати як слухання, так, фонова музичка…

  тому мій розклад: якщо я слухаю по-справжньому (20%) – я слухаю на нормальній аудіо-системі вдома з компа (і звісно, lossless, ніяких навушників і т.д.). якщо ні (80%) – grooveshark (tinyshark для телефону).

  • О, круто! Я про TinyShark і не знав (він теж кешувати вміє!). Перевірив – дійсно, багато чого є (не знайшов лише кілька українських гуртів).

   Тоді можна звільнити більше місця на своєму клауді 🙂

Залишити відповідь

Required fields are marked *.