Скрінсейвер з гарними фотками для ледачих
Вибір самих RSS з фотографіями чи картинками та скрінсейвера з підтримкою їх завантаження з чих стрічок – справа смаку, але особисто мну для цих цілей рекомендує дві речі: фотки краще всього діставати з найкращого сайту по фотографії – Flickr, а в якості самого скрінсейвера Google Photos Screensaver. З останнім, щоправда, Гугль зробив невелику підлість – раніше це був окремий продукт, а зараз він іде виключно як складова Google Picasa, яка мені в повному обсязі нафіг не треба, бо я замість Пікаси все одно більш полюбляю Adobe Lightroom (бета версія якого ще нещодавно була безкоштовною, але як зараз – не знаю). Але повертаючись до нашого барану… Нижче показано як виглядає його налаштування за замовчуванням (дефолтна стрічка вже декілька місяців, на жаль, не працює, а там були непогані фото). При додаванні нової RSS-стрічки він перевіряє її на наявність додатків-фотографій і якщо таких не буде, то скаже, що вона не підходить.
Чим крутий Флікр? По-перше, тим, що це зараз мабуть найбільший і найкращий сайт де можна знайти справді гарні фотки практично всього що завгодно. Плюс саме завдяки ньому я частково відучився від поганої практики завантаження фоток на локальну машину. Навіщо? Щоб вона потім згубилась в нетрях диску? Краще вподобану вами на Флікрі фотографію додати собі у “favorites” – вона буде там присутня поки власнк не надумає її видалити (що буває вкрай рідко), плюс автор фото дізнається, що вона вам сподобалась і йому буде приємно. По-друге, цей сайт багато в чому передовий і там підтримується згадана вище RSS з фото-додатками майже для всього що тільки можна! Хочете отримати фотки, у яких в тегах прописано “кіт” – будь-ласка, з певної групи – ніяких проблем, власні вподобання – та залюбки…
Єдиний мінус Флікра – це жлобство деяких професійних (і не дуже) фотографів 🙂 В тому сенсі, що вони викладають лише зменшені копії своїх фотографій і тому при показі скрінсейвера воно виглядє убого. Я довго мучився з цим, поки одного осіннього ранку, чи то вечора на мене не зійшло осяяння під назвою Yahoo Pipes. Це така кльова штука, яка дозволяє збирати та модифікувати дані з різних джерел та видавати у потрібному вигляді, але при цьому не вимагає від вас ніяких навичок програмування 😉 В нашому випадку задача проста як двері: взяти RSS-потік з додатками-картинками та відфільтрувати його по розмірам зображень, але про це я напишу вже іншим разом, ок? 🙂