graywolf's lair

Inhuman being's diary…

Shit happens X_x

| 13 Comments

Якось коли показували це все по ТБ, то здавалося чимось таким далеким і практично не пов’язаним з реальним життям. І тим не менш позавчора ось воно з’явилося на порозі: нас пограбували. Винесли все, що мало велику цінність: три ноути (мій Dell Inspiron 6400, MSI L734-084UA Растіка та Asus A6VM Ігоря), два фотики (мої Fujifilm S6500fd та Nikon D80 з об’єктивом Nikkor 50mm f/1.8) та растікові майже 10 тисяч гривень готівкою. Загалом виходить більш ніж на 4000$. “Грабіжники зірвали джек-пот”, – констатували слідчі. До речі, із-за того, що в день пограбування ми не змогли додзвонитись хазяїну квартири, а міліцію без його згоди викликати не хотілось, оформляли все лише вранці наступного дня 🙁 Мабуть задовольнившись вищеописаними речами грабіжники дрібниці не чіпали: залишились і мишки від ноутів, і мої зовнішні вінчестери (це єдине що мене врятувало від того, аби битись головою об стінку – принаймні всі фотки у мене залишились і ще деякі дрібниці), і навіть Андрюхін стаціонарний комп з 21″ LCD монітором. Явно дуже поспішали, що не позабирали і це все. Отаке… Старий мій Фуджик мені практично не шкода, чого не скажеш про куплений три тижні тому Нікон. І навіть не сам факт пропажі дорогого фотоапарату мене бентежить (так вже вийшло, що я не дуже прискіпливо ставлюсь до грошей – їх завжди можна заробити), а те, що я фактично залишився без фотозброї. Що я буду робити цілу весну-літо (поки не уявляю коли я зможу дозволити купити собі новий D80, а на менше я вже не зможу дивитись) – не знаю. Ну, майже без фотозброї. Старий Зеніт-11 вони теж залишили, тому схоже, що на цей час доведеться перейти на аналогові фото. Ноут сам по собі теж практично не шкода – я все одно роздумував про те, щоб дістати новий, може навіть в цьому році, але бля… Там було стільки інфи і роки різноманітної роботи… 😥 Я б його навіть викупив би назад лише заради тих даних – там і сайт, що був в розробці, і купа софту, який я писав в позаробочий час, і чорнові переклади різних речей, і ще купа різноманітної інфи. От це справжній ангст. Як подумаю про кількість витраченого на то все часу – і у мене опускаються руки.

З іншого боку в тому є і свої плюси: у мене звільнилось тепер по вечорах досить багато часу (впродовж цього місяця я собі новий комп не куплятиму – краще довше на роботі сидітиму), який можна сміливо витратити на прочитання різноманітних книжок (як технічна, так і художня література), бо у мене там назбиралась величенька колекція друкованих книжок, а коли потеплішає – буду частіше кататись на велику та і взагалі лазити десь. Ще, як тільки трохи отямлюсь від цих подій, можна буде частіше ходити на тренування – все таки в наступному місяці атестація. Зараз без компу до мене дійшло яким комповим фріком я став :mrgreen: , бо вчора вдома часто по декілька хвилин тинявся по хаті просто не знаючи чим себе зайняти (звісно, тут ще допомагав паршивий настрій, бо бажання навіть почитати щось не виникало).

В тому, що відбулося, звісно, є наша провина, бо останні півроку ми дещо легковажно ставились до безпеки квартири: з двох замків на дверях замкнули лише один, та і той як пояснили слідчі дуже легко ламається та і практично ніколи не закривали на замок двері в передбаннику. Так що не повторюйте наших помилок: безпеки квартири ніколи не може бути забагато.

Інша річ, яку я виніс з цього: важливу інфу краще мати продубльовану в інеті. Принаймні стосовно того, що я втратив я можу цілком серйозно сказати, що краще вже ці дані у якогось інетівського 3d party (Гугла там наприклад), аніж ні в кого. Тому сподівюсь на швидкий випуск GDrive. А якщо він не виправдає сподівань, то може куплю платний 50-гіговий аккаунт на Dropbox – мені його ідея з постсинхронізацією папки більше подобаєтсья, аніж просто онлайн-диск у Wuala, наприклад. При підході Dropbox не втрачається швидкість роботи з вінтом, а дані в фоні поступово завантажуються на сервіс. Вихідні коди абсолютно всих своїх проектів, навіть тестових, тепер триматиму в SVN (або чомусь іншому, але з яким можна зручно працювати з-під студії). Коротше кажучи, основна ідея в тому, що на вінті має бути лише копія даних і при потенційній її втраті (буде це крадіжка, чи просто згорить вінт) все можна було легко відновити. Якщо справа йде про якісь суперприватні дані, то тут можна обійтись і якимось носієм типу флешки з шифруванням, бо як правило їх об’єм дуже незначний.

От… Фух, виговорився, ніби трохи полегшало.

13 Comments

 1. дуже співчуваю 🙁 треба ж, яка фігня трапилась… мене теж було грабували (винесли гітару і мартишку (давно було, комп”ютера в мене ще не було)), так що ти не один. буває, коротше, що поробиш…

  крали в тебе мабуть по наводці, так що зверни увагу на сусідів. а також співмешканців не забувай (не те що, я хочу тебе довести до параної, але статистика показує, що більшість крадіжок вчиняють знайомі і часто це прямо співмешканці).

  та загалом, ти, мабуть, розумієш, що з тими речами вже можна попрощатися :)) та нічого, будуть інші… (тримайся, коротше)

 2. Ну, щодо того, аби повернути речі – то ми вже змирилися. Лише вирішили задіяти всі можливі, навіть примарні, засоби повернення. Просто тоді не буде думок типу “а якби звернулись в міліцію, то може б знайшли”. не знайдуть – нічого дивного в тому не буде. Поки поживу без ноута, через місяць вже буду придивлятись собі новий. Фотик хочу знову D80 🙂 Але це вже далека перспектива. Сподіваюсь, що влітку криза трохи вщухне і вдасться знайти роботу хоча б десь так на 2000$ (все таки буде вже 3 роки досвіду і я теорію підучу до того часу), якщо ні – то скоріше за все займуся паралельно фрілансерством. Коротше, викручуватимусь по-любому 🙂

  Те, що по наводці, то ми теж про це думаємо, бо гармидер порівняно невеликий (на щастя, мою заначку не знайшли, хоч вона лежала на видноті, а там в сумі ще на один ноут грошей було). Щодо сусідів – хто зна, ми з ними мало спілкуємося, навіть імен не знаємо, та і не заходили вони до нас жодного разу (лише сусід знизу ще місяць-два тому, правда він був дійсно підозрілим). Співмешканці – то навряд. Ми ж не просто живемо разом, а і друзі, які не раз раніше допомагали одне одному в скрутні часи і жоден з нас зараз не знаходиться в скрутному матеріальному становищі (навіть після грабіжки). Ну, тобто всяке може бути, але ймовірність майже нульова. А варіантів хто міг навести насправді безліч…

 3. Греяко, тримайся. Я тобі подзвонив, а ти так нічого й не сказав.. Бака. Якщо треба буде яка-небудь допомога – заертайся. Якщо хош, можемо влаштувати розвіювальні покаталовки на велосипедах чи ще щось типу того..

 4. Тримайся старий. Дійсно таке може трапитися з кожним. Співчуваю…
  В першу чергу купляй собі ноут. Може який б/у придивись (дешевше рази в два можна взяти). Фотік то вже така справа.

  Дякую! Правда я брєзгую б/ушними 🙂 Крім того, насправді в мене гроші є – я можу купити його хоч зараз, просто хочу трохи побути без компа і зайнятись іншими речами на які в мене раніше не вистачало часу.

  От інфи дійсно шкода… Як кажуть “пок грім не гряне, мужик не перехреститься”. Сам цим грішу 🙁

  Це точно… Ну, зате в тебе є живий приклад того, що цінну інфу не варто тримати в одному місці 😉

 5. Дякую! Та нічого страшного. Гроші в мене є, а з перекладами та сайтом мені все одно навряд чи хто допоможе… Але дякую за пропозицію 😉 А велосипедні покатушки треба буде на наступних вихідних влаштувати, якщо з погодою все буде нормально. Я якраз купив шолом та задню мигалку вчора 🙂

 6. О, без моргалки я зараз навіть не виїжджаю.. Одного разу (благо, велосипедисти поважають один одного), їхав у сутінках, назустріч інший велосипедист і вже здалеку кричить: “Купи фару!” Ну і зважай, що на роботу я їжджу на велосипеді (звісно, коли погода дозволяє 😉 )

 7. Мдя.. история не из приятных.. зато куча свободного времени.. как раз можно поискать себе волчицу 😉 а то такой большой 🙂 а всё железками играешься :))

 8. Ну, я на вихідних якраз думаю поїхати за передньою фарою та бортовим компом 🙂

 9. ого. ну ти й в халепу втрапив, я б за D80 вбив би, якби знайшов крадія

 10. Та я б теж, хоча не стільки за 80-й, скільки за інфу яка була на ноуті. Хоча і за сам 80-й теж варто (там пройшло від сили 3 тижні після його покупки- навіть всі його красу не встиг осягнути).

 11. Ого. Это ж просто пипец какой-то 🙁 Только прочитал, времени столько прошло уже… Нифига себе.

Залишити відповідь

Required fields are marked *.