graywolf's lair

Inhuman being's diary…

Google datastore sucks…

| 3 Comments

Ну, не так щоб взагалі, але сьогодні сівши після півторатижневої перерви (співбесіди і все таке) за згаданий нещодавно новий веб-проект остаточно зрозумів, що для моєї задачі воно абсолютно не підходить. Google App Engine – непогана штука, але для простих проектів типу того ж Jaiku. У мене ж структура даних досить насичена відношеннями many-to-many та ще й має велику ієрархічну структуру, яку легко можна описати засобами Datastore, але працювати практично нереально із-за відсутності хоча б якоїсь подоби join’ів. Плюс до того, я під час написання минулого проекту на Django став вельми балуваним і те, що тут інтеграція з цим фреймворком через дупу і з купою обмежень мене кумарить. Сама робота полягає більше в тому як так ви**нутись, щоб хоч якось отримати отримати в Datastore те, що за допомогою Django Models робиться в один рядок. Коротше кажучи, мну вирішив вибиратись з цього болота, поки не пізно. Буду портувати те, що понаписував на нормальну Джангу. Сподіваюсь, на наступному тижні буде достатньо вільного часу і я встигну до кінця місяця швиденьку портувати код. Потім проект розгорну на тому ж хостингу, де і цей блог. Щойно перевірив: воно чудово працює і через mod_python, так що поки буду розробляти можна навіть не доплачувати за FastCGI (правда треба буде не забути сам хостинг проплатити, а то це, здається, останній місяць). Отаке… :-/

3 Comments

  1. Портування на нормальну Джангу виявилось досить простим. За вчорашній та сьогоднішній вечір все що треба перевів, що не треба повирізав. Проект "похудів" принаймні на третину ^_^ Так що можна продовжувати роботу та потроху готувати хостинг.

  2. Десь я читав, що треба перестати думати реляційно. Але сам щось поки що ніяк не зберусь datastore освоїти.

    • Можливо… Хоча деякі речі я на той момент навіть не розумів як можна зробити по-іншому (зараз не знаю – не пам'ятаю вже які точно проблеми були; рішення пари з них думаю точно можна придумати, але далеко не всіх). І все одно там не вистачає багатьох фіч типу того-таки повнотекстового пошуку.

Залишити відповідь

Required fields are marked *.