Anime NOW! (tracking new anime series)

Anime NOW! (tracking new anime series)

[](https://twitter.com/share)
[![Share](//www.linksalpha.com/images/social_share_icon_small.png)](//www.linksalpha.com/social/mobile)
**Примітка:** роботу над проектом тимчасово призупинено у зв’язку з безповоротною втратою вихідних кодів. Сподіваюсь, що накопичений досвід дозволить реінкарнувати його в набагато кращому вигляді.

Назва проекту – поки що просто робоча і як воно називатиметься в кінці-кінців я ще не знаю. Може так, а може інакше.

Ідея

Отож ідея наразі така: користувач заходить на сайт і одразу бачить список з 10 топових анімех з коротким описом та рейтингами, які наразі супроводжуються на ФТП. Навпроти кожної є посилання на відповідну RSS-стрічку. При бажанні він може подивитись весь список запропонованого поточного аніме, проголосувати за якісь речі та прокоментувати, а якщо не знайде того, що він шукає – запропонувати своє. На кожній зі сторінок має бути пошук по базі аніме. В детальній інформації по аніме видно скільки серій його вже вийшло, скільки і які є на ФТП (з посиланнями) та інформація про кожен реліз (фансаббер, кодек, бітрейт, тощо). Для зручності адміністрування можна буде, наприклад, зробити так, щоб можна було аніме зливати на купу в incoming, а на адміністративній веб-морді натиснути щось типу “Autosort” і воно розпарсить їх імена і ті аніме, які зараз в Топі автоматично розкладе по відповідним каталогам. Для цього в адміністративній консолі потрібно буде описати в спрощеному regexp’і (щось типу “[#FANSUB#]#ANIMETITLE#-#NUM#_[#CRC]“) правила розбору імен файлів.

На другу ітерацію запланована підтримка анонімних torrent-трекерів окрім FTP, щоб будь-який бажаючий міг додавати релізи. Таким чином підвищиться оперативність та буде охоплено значно більша кількість аніме, що виходить в поточний моент часу.

Детальніше про виникнення та розвиток цієї ідеї можна прочитати у відповідному блог-пості та коментарях до нього. Але наразі продовжити обговорення цієї теми пропонується тут.

Платформа

Проект реалізується за допомогою python web-фреймворку Django. Із залученням UDP- та WEB-API системи AniDB.

Дизайн

Шаблон поточної версії дизайну головної сторінки: http://graywolf.org.ua/wp-content/uploads/2008/04/anime-design-alpha2.jpg

План на перший реліз

Milestone 0.1: список аніме, які ведуться на ФТП (на основній сторінці), та повний (з підтримкою сторінок та можливістю сортування за рейтингом чи назвою) на окремій. Інформація оглядова: назва, опис, час випуску, чи випускається ще, кількість серій (загальна, випущена, на FTP). Перегляд більш детальної інформації по кожній з них (до оглядовою додадуться нові поля типу жанру, студії, тощо). Думаю доробити до середини, максимум – кінця наступного тижня.

Milestone 0.2: Реалізувати можливість додавання нового аніме. Нові речі додаватимуться виключно якщо вони йдкть зараз та якщо вони наявні на AniDB. Таким чином відкрубимо засмічення бази непотрібним матеріалом. Крім того потрібно реалізувати можливість редагування та видалення аніме. Редагувати серії користувач не може – інформація добувається качаєтсья виключно з AniDB.

Зроблено: додавання та видалення аніме, додавання/синхронізація серій з AniDB (поки що з багом в датах).
В розробці: редагування.

Хоч і не все дороблено, але будемо вважати цю частину закритою, бо реалізація деяких фіч потребуватиме великого рефакторингу, який заплановано на пізніші ітерації.

Milestone 0.3: Додати можливість коментувати. Прикрутити Akismet спам-фільтр до коментарів. Порізати та прикрутити дизайн.

Milestone 0.4: Створення інфраструктури для підтримки ведення серій та релізів. Прив’язка інфраструктури до реальних файлів. Можливо, сюди ж автосортування. Найбільш суттєвий шматок роботи…

Milestone 0.5: Прикрутка авторизації та градації рівнів доступу (до цього всі модифікації будуть доступні кожному). Наразі це буде лише можливість редагування/видалення аніме а також синхронізація бази з файлами на ФТП для адміністраторів.

Milestone 0.6: Підтримка RSS. По конкретному аніме-релізу та азагальна (як на tokyotosho).

Milestone 0.7: Підтримка i18n. Локалізація українською і, можливо, російською мовами. Англійська йде одразу.

Milestone 0.8: Обробка напилком всього попереднього, тотальний рефакторинг. Справа в тому, що вже попереднє буде прототипом, пробою пера… Понаступавши на граблі в процесі написання можна буде зробити вже нову, більш адекватну та гарну архітектуру.

Milestone 0.9: Реалізація API, розробка штатних готових віджетів.

Milestone 1.0: Альфа- та бета-тестування. Реліз.

[](https://twitter.com/share)
[![Share](//www.linksalpha.com/images/social_share_icon_small.png)](//www.linksalpha.com/social/mobile)
Sergii Gulenok

Sergii Gulenok